Karščiausios naujienos nuo podiumo: TOP 2024 metų juvelyrikos tendencijos

Karščiausios naujienos nuo podiumo: TOP 2024 metų juvelyrikos tendencijos

Neseniai praūžusios Niujorko, Paryžiaus, Londono mados savaitės atskleidė ir kokia juvelyrika dabinsimės 2024 metais. Keletas populiariausių šių metų tendencijų – tai stilingi papuošalai su brangakmeniais, įvairios sagės, masyvūs auskarai, grandinėlės su pakabukais, perlai. Lyderiaujančių pozicijų ir toliau neapleis sužadėtuvių žiedai su deimantais, vintažinio prieskonio suteiks geltono aukso vestuviniai žiedai. Kviečiame naudotis mūsų ekspertų patarimais, kurie gal būt jums pasufleruos apie vertingą dovaną mylimam žmogui gražiausių švenčių proga arba įkvėps, kaip galėtumėte atnaujinti savo asmenines papuošalų kolekcijas. 

KĄ PASIIMSIME IŠ 2023 METŲ?

2023 metais buvo pastebėta stipri 6-jo dešimtmečio formų, spalvų, masyvumo įtaka juvelyrikoje. Itin populiarios buvo retro gėlės, ryškios spalvos, stambūs žiedai, auskarai bei storos grandinėlės. Tikėtina, kad dalį šių formų matysime ir 2024-aisiais metais, tik gal ne tokio iššaukiančio dizaino.

2024 metai labiau atsigręžia į minimalizmą. Mados savaitėse buvo pastebėta, kad dizaineriai modelius puošė natūraliais perlais, sluoksniavo įvairius karolius, kaklo vėrinius, vyravo prabangi juvelyrika su įvairių spalvų brangakmeniais, segės, švelnumo ir romantikos suteikė aksesuarai su gėlių motyvais.

TVARI JUVELYRIKA

Bene svarbiausia 2024 metų juvelyrikos tendencija yra ilgametę vertę turintys papuošalai, pagaminti iš prabangaus metalo bei inkrustuoti natūraliais brangakmeniais. Tokia juvelyrika tampa šeimos relikvija, gali būti perduodama iš kartos į kartą ir puikia estetine išvaizda, kokybe bei didėjančia verte džiugina ilgus metus. Greitoji mada vis sparčiau apleidžia savo pozicijas, o žmonės ieško juvelyrikos, kuri būtų draugiškesnė aplinkai, sukurtų išliekamąją vertę.

Juvelyrika su brangakmeniais, sužadėtuvių žiedai su deimantais, auksiniai vestuviniai žiedai – papuošalai, kuriais dabindamiesi jūs visada būsite madingi, tokie aksesuarai yra nepaklusnūs laiko tėkmei ir tendencijų pokyčiams. 

ĮKVĖPIMO SEMSIMĖS IŠ GAMTOS

Edvardo epocha (laikotarpis nuo 1901 iki 910 metų, kuomet Jungtinę Karalystę valdė karalienės Viktorijos įpėdinis Edvardas VII) šiuo metu daro stiprią įtaką madai – įmantrios gėlių detalės ir gamtos įkvėptos formos užima pagrindinę vietą. Gamtos įkvėpta juvelyrika itin meistriškai atkartoja raštus, formas, tekstūras, natūraliai randamas gamtoje, gėlių žieduose.

Vietoje 2023 metais naudotų drąsių, masyvių, 60-ųjų tendencijas atspindinčių gėlių formų, 2024 metais apyrankėse, žieduose, auskaruose, vėriniuose bus demonstruojamos subtilesnės, sudėtingesnių struktūrų gėlių ar žiedlapių detalės.

GELTONOJO AUKSO RENESANSAS

Art Deco stiliui būdingas geltonasis auksas buvo madingas daugelį metų, tačiau 2024 metų juvelyrikos tendencijos šios spalvos metalo skatina naudoti kuo daugiau, drąsiai jį sluoksniuojant. Pirmenybę teikite kampuotoms geltonųjų deimantų formoms, švarioms linijoms, geometriniams raštams ir kontrastingiems akcentams. 

INDIVIDUALIAI GAMINAMA JUVELYRIKA

Kaip pastebi „Auksinė Svajonė“ ekspertai, vertindami kokybę ir norėdami išsiskirti, žmonės vis dažniau renkasi specialiai jiems sukurtą juvelyriką, kuri yra gaminama pagal užsakymą. Nors paprastai tai būna vestuviniai žiedai, bet norėdami išreikšti savo jausmus mylimieji graviruoja sužadėtuvių žiedus, laikrodžius, kuria apyrankes, auskarus, simbolinę reikšmę turinčius pakabukus.

Individualūs sprendimai gali pasiūlyti labai unikalius dizainus, specialiai jums gaminami juvelyriniai dirbiniai gali būti inkrustuoti norimos spalvos, dydžio ir formos deimantais ar kitais brangakmeniais. Pagal individualų užsakymą gaminama juvelyrika turi ypatingą išliekamąją vertę, dažnai tampa šeimos paveldu ir kuria gražias šeimos tradicijas.

DAUGIASLUOKSNIAI ŽIEDAI

Norint suteikti išraiškingesnį, prabangesnį įvaizdį, žiedų sluoksniavimas visada buvo sumanus pasirinkimas, tačiau 2024 metais ši tendencija bus ypatingai ryški. Galite rinktis kelis skirtingų arba panašių kolekcijų žiedus, subtiliai tarpusavyje suderinti masyvesnius ir plonesnius žiedus – toks žiedų sluoksniavimas vizualiai lieknina pirštus, rankoms suteikia grakštumo. Pritrūkusiems fantazijos, kaip stilingai susikurti daugiasluoksnio žiedo įvaizdį, juvelyrai pasiūlė sprendimą – dizainerių sukurtą daugiasluoksnį žiedą iš kelių persipinusių arba lygegriačiai išsidėsčiusių juostelių.

Daugiasluoksniai žiedai gali būti minimalistinio dizaino arba labai subtilūs žiedai su brangakmeniais. Mėgstantiems drąsesnį įvaizdį, puikiai tiks stambūs daugiasluoksniai žiedai su deimantais, stambesniais ar įdomesnių formų, ryškesnių spalvų brangakmeniais. 

RYŠKIOS SPALVOS IR KONTRASTAI

Tikėtina, kad 2023 metais mados pasaulį užvaldžiusi ryški, saldi ir spalvas mėgstanti „Barbiecore“ stiliaus estetika atsispindės ir 2024 metų juvelyrikos kolekcijose.

Naujosiose papuošalų kolekcijose matysime vis daugiau žiedų, auskarų, kaklo papuošalų su spalvotais brangakmeniais. Norėdami sukurti dėmesį traukiantį įvaizdį, naudokite skirtingų atspalvių metalus, nebijokite ryškių spalvų deimantų.

Tačiau nepamiršime ir klasikos elementų, tokių kaip elegantiški baltos spalvos aukso vestuviniai žiedai, sužadėtuvių žiedai su deimantais, kita juvelyrika su brangakmeniais. Tai laikui ir mados tendencijoms nepavaldūs papuošalai. 

2024 metų juvelyrikoje vyraus drąsesnės, ryškesnės brangakmenių spalvos bei formos, o subtilumo jiems suteiks estetiškesni, lengvesnių formų siluetai. Romantiškesnį, žaismingesnį įvaizdį kurs gamtos elementus atkartojantys gėlių, žiedlapių elementai. Tačiau nepabėgsime ir nuo klasikos. Investavę į prabangesnę juvelyriką, papuošalus su brangakmeniais, turėsite stilingą juvelirinį dirbinį, kuris savo rafinuota elegancija bus nepavaldus laiko tėkmei ir mados tendencijoms. 

Ieškantiems individualių sprendimų, norintiems įsigyti specialiai pagal jūsų dizainą sukurtus papuošalus ar norintiems atnaujinti savo papuošalų kolekcijas – esame mes, „Auksinė Svajonė“ juvelyrikos profesionalai. Susisiekite ar atvykite į fizines parduotuves Vilniuje bei Kaune, mūsų ekspertams bus malonu jums padėti.

Komentarai

Write Comment

Krepšelis