Auksiniai žiedai vyrams – vienas seniausių papuošalų. Tad nieko stebina, kad jų nešiojimui taikomos taisyklės, kurios atėjusios iš gilios senovės. Šiais laikais auksiniai žiedai vyrams vėl madingi. Seniau aristokratai ir turtingieji mūvėdavo žiedus ant mažojo piršto, taip demonstruodami ir pabrėždami, kad nedirba juodo darbo. Mūsų laikais vyrai mūvi žiedus, norėdami parodyti šeimyninį statusą arba tiesiog dėl grožio.
Dauguma vyrų turi tik vieną žiedą per visą savo gyvenimą – vestuvių. Vestuvinius žiedus vyrai pradėjo mūvėti visai neseniai, tik per Antrąjį pasaulinį karą. Iki tol šiuos žiedus mūvėjo tik moterys. Karo metu vestuviniai žiedai tapo vyrui kaip priminimas apie namie paliktą šeimą, žmoną ir vaikus. Kiti vyrai mūvi asmeniškai reikšmingą žiedą: šeimos antspaudą, herbą ar tiesiog kažkokią asmeninę reikšmę turintį papuošalą. Žiedas su herbu buvo mūvimas aristokratijos atstovų – ant bevardžio arba mažojo kairės rankos piršto.
Kiti, žymiai mažesnė dalis vyrų, dėvi asmeniškai reikšmingą žiedą, tai yra, šeimos antspaudą, herbą ar tiesiog kažkokią asmeninę reikšmę turintį papuošalą. Žiedas su herbu nešiojamas aristokratijos atstovų. Jie nešiojami ant bevardžio arba mažojo kairės rankos piršto.
Ir vis dėlto, tik visai maža dalis vyrų žiedus nešioja kaip dekoratyvinį elementą. Tokiems vyrams jie tarnauja kaip aksesuaras, kuris pagyvina stilių.
Auksiniai žiedai vyrams – puikus dekoratyvus elementas. Tokiems vyrams jie tarnauja kaip aksesuaras, kuris pagyvina stilių. Vyriškas žiedas patraukliausiai atrodo ant bevardžio piršto, kuris yra meilės ir vedybų simbolis. Senovėje žiedas ant vyro didžiojo piršto buvo kaip karvedžio ženklas. Papuošalas ant didžiojo piršto reiškė subalansuotą gyvenimą, suteikdavo jėgų ir taip pat padėdavo įveikti gyvenimo kliūtis ir sunkumus. O jeigu mūvėdavo ant smiliaus – tai reiškė, kad žmogus yra mokytas. Senais laikais ant šio piršto papuošalus labai mėgo mūvėti autoritetingi didikai ir karaliai. Manoma, kad žiedas ant smiliaus sustiprina lyderystės savybes. Būtent šį pirštą mėgo puošti Ivanas Rūstusis, Cezaris ir Henrikas VIII. Senovėje žiedus ant nykščio vyrai maudavosi šaudymui iš lanko. Todėl jau tais laikais žiedas ant šio piršto asocijavosi su vyriškumu. O šiais laikais simbolizuoja jėgą ir vyriškumą. Įdomu tai, kad senovės graikai ir romėnai nykštį laikė falo simboliu. Todėl jie žiedus mūvėdavo ant šio piršto tam, kad apsaugotų savo vyriškumą. Juvelyrinių papuošalų nešiojimo etiketas taikomas ne tik moterims, bet ir vyrams. Žinoma, populiariausi auksiniai žiedai vyrams – vestuviniai. Vyrai, kurie norėtų neišsišokti ir atrodyti stilingai, turėtų rinktis lygaus paviršiaus puslankio formos vestuvinį žiedą. Nes ši forma visada atrodys tinkamai. Be vestuvinio žiedo, etiketo taisyklės vyrui leidžia nešioti dar du žiedus, bet ne daugiau. Jei ant rankos mūvimas vestuvinis, žiedas su herbu ar antspaudu, stilistai nerekomenduoja dėti daugiau papuošalų. Vyrams, kurie nori žiedo su brangakmeniu, geriau rinktis santūraus stiliaus akmenuką ir žiedo variantą.