Sužadėtuvių žiedai: kaip išsirinkti?

Sužadėtuvių žiedai: kaip išsirinkti?

Sužadėtuvių žiedai nuo seno simbolizuoja norą prisiekti amžiną meilę prie altoriaus. Nors tai mažytis, tačiau labai reikšmingas papuošalas, įprasminantis tą nuostabią akimirką, kai jūsų išrinktasis priklaupia ir ištaria lemtingąjį klausimą: „Ar tekėsi už manęs?“ Sužadėtuvių žiedai – tai ženklas, kad moteris yra mylima, o žiedą dovanojantis asmuo nori įteisinti santykius. Žinoma, sužadėtuvių žiedu gali būti bet kuris žiedas, tačiau populiariausi – žiedai su briliantais. Kaip išsirinkti žiedą? Į ką atkreipti dėmesį? „Auksinės svajonės“ ekspertai dalijasi savo įžvalgomis tam, kad ypatingos dienos nesugadintų nesklandumai. 

Kuo vestuviniai žiedai skiriasi nuo sužadėtuvių žiedų? 

Tradiciškai sužadėtuvių žiedai yra tie, kurie įteikiami per sužadėtuves, o prabangūs vestuviniai žiedai dovanojami vienas kitam per vestuvių ceremoniją. Taip pat paprastai sužadėtuvių žiedai yra puošnesni už vestuvinius. Pastarieji yra pagaminti be jokių sudėtingesnių detalių, be briliantų. Tradiciškai Vakarų kultūrose sužadėtuvių žiedas yra mūvimas ant trečiojo kairės rankos piršto, tačiau kai kuriose kultūrose (tarp jų ir mūsų) – ant dešinės. Manoma, kad tradicija mūvėti žiedus ant bevardžio piršto atsirado Egipte. Buvo tikima, kad ketvirtojo piršto vena eina tiesiai į širdį, todėl taip stiprinama meilė ir įsipareigojimo pažadas. Romėnai perėmė šią tradiciją ir paskleidė ją visoje Europoje bei JAV. 

Kiek dera išleisti sužadėtuvių žiedui? 

Yra sakoma, kad sužadėtuvių žiedui turėtumėte išleisti trijų mėnesių atlyginimą, tačiau iš tiesų svarbu ne kaina, bet tai, kad žiedas būtų rinktas su meile. Aišku, mylimai moteriai norime dovanoti tik patį nuostabiausią ir dailiausią žiedą, tačiau jis nebūtinai turi kainuoti tūkstančius eurų, tikrai galite rasti tokį, kuris atitiks jūsų finansines galimybes. Sužadėtuvių žiedai su platina ir baltuoju auksu buvo populiariausias pasirinkimas, tačiau per pastaruosius kelerius metus rožinio aukso sužadėtuvių žiedai – vis dažnesnis pasirinkimas, galbūt dėl savo romantiškumo. Geltonojo aukso sužadėtuvių žiedai tinka tiems, kurie vertina šio metalo grožį ir švelnų švytėjimą, kurį papildo spalvotas brangakmenis. Kokį metalą išsirinksite, priklausys nuo jūsų ir išrinktosios skonio. 

Ką reikia žinoti apie brangakmenius? 

Kai pradėsite ieškoti sužadėtuvių žiedo, susidursite su tokiais terminais kaip pjūvis, skaidrumas, spalva ir karatų skaičius. Deimanto dydis ir svoris matuojamas karatais, kurie trumpinami „ct“ ir „cts“. Visuomet atkreipkite dėmesį į šiuos rodiklius, ypač pjūvį ir karatų skaičių. Didesni deimantai yra labiau vertinami, tačiau tai nereiškia, kad didelis briliantas jau savaime yra geriausias sprendimas. Brangakmenio kokybę lemia ir daugiau veiksnių, ypač svarbus jo pjūvis, todėl kartais net mažas briliantas gali kainuoti daugiau nei didelis, nes būtent geras pjūvis lemia brilianto spindesį. Skaidrumas taip pat svarbus kriterijus, kuo skaidresnis akmuo – tuo mažiau jis turi dėmių ir netobulumų. Įvertinimui labai įtakos turi ir sertifikavimas. Jis užtikrina, kad renkatės patikimą gamintoją ir gausite tai, už ką sumokėjote. Briliantų ekspertai dažnai sako, kad akmenį reikia vertinti ir pagal jausmą, kurį jis jums sukelia. Techniniai duomenys renkantis gali būti tik atskaitos taškas, tačiau neturėtų būti lemiamas veiksnys, juk svarbiausia, kad žiedas jums patiktų. 

Išrinkite brangakmenio formą 

Renkantis briliantą pirmiausia pasirinkite jo formą. Jeigu nesate tikri, naudinga žinoti, kad apvalūs briliantai yra populiariausias pasirinkimas dėl savo nuostabaus blizgesio ir lengvumo. Kvadrato arba princesės (angl. princess) formos briliantai yra antras variantas pagal populiarumą. Ovalo, kriaušės arba markizės formos (angl. marquise) formos briliantai yra ryškesni ir suteikia elegantiškumo. Širdies formos – puikiai tinka išreikšti jausmus, todėl juos paprastai renkasi romantiškos prigimties vyrai. 

Sužadėtuvių žiedo pirkimas: neikite vieni 

Išrinkti sužadėtuvių žiedą gali būti sunki užduotis, todėl pasikvieskite draugų. Galite pasikviesti ir žmogų, kuris pažįsta jūsų išrinktąją, žmogų, kurio skonis jums priimtinas ir gerbiate jo nuomonę. Tai gali būti jūsų mylimosios mama, sesuo ar gera draugė. Gali būti, kad toks žmogus žino, kas patiktų būsimai nuotakai. Jeigu fizinės parduotuvės jums kelia stresą, puikus sprendimas – internetinė parduotuvė. Čia galėsite lengvai ir patogiai išsirinkti patikusį žiedą, o taip pat bus lengviau paklausti kitų žmonių nuomonės – tereiks nusiųsti žiedo nuotrauką arba nuorodą į internetinę parduotuvę.

Labai svarbu išrinkti ir tinkamą žiedo dydį. Jeigu žiedo nepavyks užmauti ant piršto, arba žiedas bus per didelis, graži akimirka gali būti sugadinta. Netinkamas žiedo dydis taip pat reiškia, kad žiedą teks taisyti, o tai gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Norėdami išrinkti puikų žiedą, pabandykite išsiaiškinti savo mylimosios piršto dydį. Paprasčiausiai galite pamatuoti kitą žiedą iš jos papuošalų kolekcijos arba tai galite padaryti naudodamiesi mūsų dydžių lentele.

Komentarai

Write Comment

Krepšelis