Kaip pasimatuoti pirštų dydžius žiedui namų sąlygomis

Kaip pasimatuoti pirštų dydžius žiedui namų sąlygomis

Norint įsigyti žiedą sunkumai nesibaigia išsirinkus patraukliausią modelį, ne mažiau svarbu teisingai pasimatuoti pirštų dydžius namų sąlygomis. Tai aktuali problema tiek moterims, norinčioms pasilepinti nauju pirkiniu, tiek vyrams, kurie, pavyzdžiui, ieško sužadėtuvių žiedo. Žinoma, patikimiausias būdas nustatyti pirštų dydį yra nueiti į juvelyrinių prekių parduotuvę ir paprašyti pagalbos. Tačiau tiems, kurie nori užsisakyti žiedą internetinėje parduotuvėje ar padaryti dovaną kitam asmeniui, sprendimas yra paprastas – pasimatuoti piršto dydį namuose.

Piršto dydžio matavimas naudojant siūlą

Reikėtų paimti siūlą ar virvelę, apvynioti aplink pirštą ir pažymėti. Svarbu, kad siūlas nebūtų prispaustas, o labiau laisvas, t. y. lengvai nuimamas ir uždedamas, bet tuo pačiu metu tvirtai priglundantis. Tuomet išmatuojamas siūlo ilgis milimetrais ir padalinamas iš skaičiaus 3,14. Gausite numerį, kuris parodys reikiamo žiedo dydį. Tačiau skaičius ne visada sutampa su standartiniu dydžiu, todėl reikėtų suapvalinti didesnio skaičiaus link.

Žiedo dydžionustatymas su liniuote

Paimamas žiedas, kuris atitiktų jūsų dydį. Papuošalaspadedamas ant lapo ir apibrėžiama linija aplink vidinį žiedo perimetrą. Tuometsu liniuote išmatuojamas nubrėžto apskritimo skersmuo milimetrais. Žinoma,matuojama kuo platesnė vieta. Taip pat galima patį žiedą uždėti ant liniuotėsir tada išmatuoti.

Žiedo dydžionustatymas su slankmačiu

Turimų žiedų dydis namų sąlygomis tiksliausiai išmatuojamasnaudojant slankmatį. Su šiuo prietaisu tereikia tiesiog išmatuoti vidinįskersmenį.

Naudojantis vienu iš šių būdų, galima lengvai nustatytipirštų dydį, norintiems padaryti tokią brangią dovaną. Tereikia pagautiakimirką. Pvz., kai norite sužinoti koks draugės ar merginos žiedo dydis,reikia paimti žiedą ir uždėti ant piršto. Tuomet pažymima vieta, kur žiedasgerai laikosi ir tada vienu iš aukščiau minėtų būdų išmatuojamas piršto dydistoje vietoje.


Ką verta žinotinorint išmatuoti piršto dydį?

  • Ryte ir vakare pirštai būna šiek tiek stambesni,todėl pirštų dydį geriausia matuoti po pietų.
  • Tų pačių pirštų dydžiai ant skirtingų rankų galiskirtis.
  •  Jei renkatės siaurą žiedą, gautą skersmenįapvalinti reikia į mažesnę pusę, o norint plataus žiedo (daugiau kaip 6 mm) – įdidesnę.
  • Šiltuoju metų laiku pirštai būna stambesni.
  • Geriau nematuoti piršto dydžio pasportavus ar išgėrus daug skysčių.

Kai visiškai nėra galimybės išmatuoti piršto dydį, galima apytiksliai nustatyti standartinius dydžius:

  • Merginų, sveriančių iki 60 kg. ir iki 1,70 m. ūgio paprastai nešioja 16,0 – 17,5 dydžio žiedus;
  • Merginos virš 1,75 m. ūgio ir sveriančių daugiau kaip 60 kg. – žiedo dydis nuo 18,0 iki 19,5;
  • Vyrams sveriantiems iki 80 kg. paprastai tinka18,5 – 20,5 dydžio žiedai;
  • Vyrai sveriantys daugiau nei 85 kg. įprastai nešioja nuo 21,0 dydžio.

Visi aukščiau pateikti matavimo būdai yra apytiksliai skaičiavimai. Tikslų piršto dydį galima sužinoti tik su žiedo matuokliu. Absoliučiai, bet kurioje juvelyrinių dirbinių parduotuvėje.

Krepšelis