Papuošalai ir jų priežiūra: ką reikia žinoti?

Papuošalai ir jų priežiūra: ką reikia žinoti?

Papuošalai yra brangūs, ne tik dėl to, kad jie pagaminti iš prabangių metalų ar brangakmenių. Jie taip pat primena apie brangius žmones, ypatingas progas, gražias gyvenimo akimirkas. Todėl papuošalų grožiu norime džiaugtis ilgus metus. Trokštame, kad jie mus džiugintų kasdien ir atrodytų kaip nauji. Papuošalai yra sudėtingi kūriniai, pagaminti iš labai subtilių medžiagų, todėl yra labai trapūs ir jautrūs aplinkos poveikiui. Papuošalų grožį padeda  palaikyti tinkama priežiūra. Dėl tos priežasties svarbu žinoti, kaip valyti, prižiūrėti ir laikyti papuošalus. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius metalų skirtumus ir jų priežiūrą. 

Kasdieninė papuošalų priežiūra

Papuošalų grožį padeda išlaikyti kasdieninė jų priežiūra. Papuošalus, ypač žiedus rekomenduojama nusiimti, kai užsiimate valymo darbais, maudotės ir prieš einant miegoti. Moteriški žiedai, apyrankės ir kiti papuošalai bus apsaugoti nuo pažeidimų. Valymo priemonės, taip pat ir rankų dezinfekcinis skystis kenkia žiedų grožiui, todėl rekomenduojama prieš valant rankas su dezinfekciniu skysčiu nusiimti visus žiedus. Pasirūpinkite, kad ant papuošalų nepatektų kvepalų, kosmetikos ar kitų odos priežiūros priemonių. Jose gali būti cheminių medžiagų, kurios gali nudažyti ar sugadinti tauriuosius metalus ir brangakmenius. 

Tinkamas papuošalų laikymas 

Karštis, šviesa ir drėgmė taip pat kenkia papuošalams. Laikykite juos uždarame stalčiuje ar dėžutėje, apsaugotus nuo tiesioginės šviesos ir šilumos šaltinių (radiatorių, šildytuvų, ventiliatorių). Taip pat nerekomenduojama laikyti papuošalų medinėse dėžutėse. Jeigu nenorite prarasti papuošalų su deimantais grožio, laikykite juos atskirai nuo kitų papuošalų, geriausia jų originalioje dėžutėje su medžiaginiu pamušalu. Didžiausias pavojus papuošalams kyla, kai keliaujate. Būtinai vežkite papuošalus specialioje kelioninėje dėžutėje, taip apsaugosite juos nuo pažeidimų. 

Valymo patarimai 

Dėl oro taršos, kasdieninio papuošalų dėvėjimo ir nešvarumų jūsų papuošalai gali prarasti blizgesį, todėl juos reikia reguliariai valyti. Papuošalus galite drąsiai valyti namuose. Dažniausiai pakanka švelnaus muilo ir itin minkšto vaikiško dantų šepetėlio (kietas dantų šepetėlis gali subraižyti papuošalus). Papuošalų plovimui naudokite vėsų vandenį, nusausinkite su minkšta šluoste be pūkelių. Niekada neplaukite savo papuošalų po tekančiu vandeniu, o tik nedideliame dubenėlyje ar stiklinėje. Valomi po vandens srove, papuošalai gali netyčia įkristi į kanalizaciją.

Tačiau atkreipiame dėmesį, kad skirtingi metalai ir brangakmeniai turi kiek skirtingas valymo taisykles.

Perlai neplaunami. Juos valykite drėgna minkšta šluoste.

Auksiniai papuošalai gana greit praranda blizgesį. Nešvarumai, pirštų antspaudai gali nublukinti papuošalus. Jeigu jūsų auksiniai papuošalai su brangakmeniu ar perlais, valydami būkite itin atsargūs. Į dubenį įpilkite drungno vandens ir įlašinkite kelis lašus ploviklio. Pamirkykite papuošalus, kad visi nešvarumai pasišalintų. Nuvalykite šepetėliu. Būkite atsargūs valydami trapias papuošalo dalis. Kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu, kad pašalintumėte muilo likučius ir kitus nešvarumus, nusausinkite minkšta šluoste. Auksas gana minkštas metalas, todėl valydami būkite itin švelnūs.

Sidabras gali patamsėti. Deja, tačiau tai neišvengiama, bet dėmes gana lengva pašalinti. Sidabro papuošalų valymui galima naudoti specialių sidabrinių papuošalų valiklį, taip pat sidabro valymo šluostes, kurios padės susigrąžinti papuošalų spindesį. Jeigu neturite specialių valiklių, galite naudoti paprastą drungną vandenį, į jį įlašinkite kelis lašus ploviklio. Pamirkykite papuošalus vandenyje ir nuvalykite minkštu šepetėliu, po to perskalaukite ir leiskite išdžiūti. 

Papuošalai su deimantais valomai kaip ir sidabriniai ar auksiniai papuošalai. Būkite ypač atsargūs valydami akmenį.

Neakyti brangakmeniai, tokie kaip deimantai, rubinai ir safyrai mirkomi vandenyje su keliais lašais valiklio, tuomet labai švelniai nuvalomi. Akyti brangakmeniai, tokie kaip smaragdai, turkis ir gintaras valomi švelniai su šepetėliu, stengiantis, kad ant jų nepatektų daug vandens. 

„Auksinė svajonė“ siūlo unikalius papuošalus 

Nepriklausomai nuo to, kokia proga ir kam ieškote papuošalo, visuomet galite pasitikėti „Auksinės svajonės“ konsultantais. Ar tai būtų sužadėtuvių žiedai, ar vestuviniai žiedai, ar tiesiog stilingas papuošalas sau – mūsų asortimente rasite platų pasirinkimą. Taip pat galite mumis pasitikėti, kai reikia pataisyti, atnaujinti jums brangų papuošalą. Jeigu kyla klausimų dėl konkretaus papuošalo priežiūros, kreipkitės į mūsų ekspertus ir gausite reikalingą informaciją.

Krepšelis