Ką daryti, jeigu nenusimauna žiedas?

Ką daryti, jeigu nenusimauna žiedas?

Kartais taip nutinka, kad niekaip nepavyksta numauti žiedo, tokiais atvejais kyla klausimas ką daryti, jeigu nenusimauna žiedas ir kodėl taip nutinka. Dažniausia priežastis, dėl ko nenusimauna žiedas yra temperatūros pokyčiai, maistinės savybės ir kiti veiksniai. Jeigu žiedo nepavyksta nusimauti, negalima naudoti jėgos, nes taip lengvai pažeidžiami audiniai ar sąnarys. Norint išvengti tokios situacijos, vertėtų papuošalus nusimauti prieš einant miegoti arba dienos metu, esant dideliems karščiams. Tuo atveju, kai nepavyksta numauti žiedo nuo piršto, galima išbandyti šiuos metodus:

·                            Probleminę vietą tirštai patepti riebiu skysčiu ar kremu (vazelinu, žele, aliejais). Tada paimti nedidelį medžiagos gabalėlį ir sukant nuimti žiedą. Trinties sumažinimas padės nuimti ilgai nenuimamą žiedą.

·                            Paimti apie 1 m tvirtą siūlą, geriausiai tinka kapronas arba šilkas. Danties krapštuko pagalba pakelti žiedo kraštą, perkišti dantų siūlą po juo (vieną galą palikti laisvą), apvynioti siūlą aplink pirštą. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas sąnario sričiai, nes būtent čia kyla daugiausiai problemų. Dabar galima traukti laisvą siūlo galą ir po truputį atsukant siūlą numaunamas žiedas. Taikant šį metodą, sunkiausia yra stipriai apvynioti ir suveržti siūlą aplink pirštą, kuris suspaudžia pirštą ir laikinai sumažina jo apimtį.

·                            Pamirkyti ranką šaltame vandenyje apie 10 minučių ir tada pakelti virš galvos. Šaltis sumažina kraujo spaudimą į pirštą, o rankos pakėlimas tai irgi paskatina. Visa tai turėtų padėti pagerinti venų nutekėjimą ir sumažinti arterijų tėkmę, bei sumažinti piršto patinimą. Verta prisiminti ir tai, kad nuo šalčio žiedas taip pat gali susitraukti, todėl galima pabandyti tik patį pirštą atvėsinti, neliečiant žiedo, pvz., su ledo kubeliu.

·                            Vėsiame (apie 15 laipsnių) vandenyje ištirpinti šaukštą druskos. Gautame tirpale pirštą su žiedu laikyti apie 5 minutes. Tai turėtų sumažinti patinimą.

·                            Stipriai įaugusį žiedą galima pašalinti atliekant kompresą su anestetiku (geriausia naudoti prokainą). Skausmas praeis ir jautrumas su patinimu sumažės.

Jeigu po bandymų nuimti žiedą ant piršto atsirado žaizdų, tikrai verta gydyti antibakteriniais tepalais ar bent alavijaus sultimis. Proceso metu gali atsirasti tirpimas, kas taip pat yra normalu. Tačiau jeigu pirštas vis tiek ištinęs, keičia spalvą, lengvai nesilanksto, būtina nedelsiant kreiptis į medikus.

 

Lengviausias būdas nuimti žiedą nuo piršto – apsilankyti Auksinės Svajonės parduotuvėje

Nors yra daug būdų, kaip numauti žiedą nuo piršto, bet ne visada jie pasiteisina, ne visada pavyksta teisingai viską atlikti, ko pasekoje, žiedas vis tiek lieka ant piršto. Kad išvengti nemalonių procedūrų, galimo skausmo, piršto sužalojimų arba jeigu tiesiog nepavyksta namie patiems, geriausia iš karto kreiptis į specialistus, kurie gali padėti. Auksinė Svajonė savo parduotuvėje turi specialų prietaisą, kurio pagalba lengvai numaus nenusimaunantį žiedą nuo piršto. Jūs esate laukiami Auksinės Svajonės parduotuvėje Kaune, Kovo 11-osios g. 22 (Girstupio „IKI“ prekybos centre).

Krepšelis