Net ir augant platinos ir sidabro populiarumui, auksiniai papuošalai ir toliau išlieka papuošalų karaliais. Aukso švytėjimas, lankstumas, leidžiantis pagaminti estetiškai patrauklias papuošalų formas prisidėjo prie neblėstančios jo sėkmės. Auksiniai papuošalai su perlais, brangakmeniais visuomet privers pasijusti prabangiai, ypatingai, net jei dėvėsite juos kasdien. Auksiniai papuošalai nuo seno laikomi karalių ir didikų simboliu. Ir nors dabar tokiais papuošalais puošiasi ne tik karaliai, bet ir paprasti mirtingieji, tačiau net dvidešimt pirmajame amžiuje auksas vis dar apipintas įvairiais mitais ir prietarais. „Auksinė svajonė“ pasiryžusi išsklaidyti kai kuriuos, su auksu susijusius mitus.
1-as mitas: baltasis ir rožinis auksas nėra tikras auksas
Viena iš klaidingų nuomonių apie auksą yra ta, kad tikrasis auksas yra geltonas, tačiau tiesa ta, kad tikroji aukso spalva – rusva. Būtent tokios spalvos jis būna prieš jį iškasant. Aukso gryninimas tiek fizinėmis, tiek cheminėmis priemonėmis suteikia jam būdingą geltoną atspalvį. Rožinio aukso atveju metalas išgryninamas iki tam tikro laipsnio, kad išliktų šiek tiek tikrosios jos spalvos, tačiau dažniausiai tokią jos spalvą lemia papuošalų lydinyje naudojamas varis. Baltojo aukso spalvą lemia lydinyje esanti didelė sidabro ar platinos dalis.
2-as mitas: auksiniai papuošalai su daugiau karatų – geresni
Karatai – tai skaičius, parodantis aukso grynumą papuošaluose. Kitaip tariant, jis parodo, kiek gryno aukso yra papuošaluose. 24 karatų forma yra gryniausia, todėl jis ir brangiausias, bet kartu ir trapiausias. Dėl įvairių mechaninių ir cheminių pažeidimų brangūs papuošalai gali susibraižyti ir įskilti, todėl įžymybės ant raudonojo kilimo itin atsakingai dėvi prabangius papuošalus, o gamintojai juos apdraudžia solidžia suma. Kasdieniniam dėvėjimui rinkitės 12-os arba 18-os karatų dirbinius. Galėsi džiaugtis švytėjimu be baimės pažeisti.
3-ias mitas: auksiniai papuošalai tikrinami juos įkandant
Manoma, kad auksiniai papuošalai gali būti tikrinami juos įkandant. Nors tai paprastas būdas patikrinti aukso autentiškumą, tačiau nėra pats protingiausias ir tiksliausias. Kai kurie metalai, naudojami aukso lydiniuose, yra gana minkšti ir lankstūs (varis ar sidabras). Kita vertus, auksiniai papuošalai gali būti paauksuoti taip, kad išlaikytų įkandimo testą. Kilus abejonei dėl auksinių papuošalų autentiškumo, geriausia juos nunešti pas profesionalius juvelyrus. Jie turi daugybę metodų, kuriais gali patikrinti auksą (rūgšties testai, elektrolizė).
4-as mitas: auksiniai ir sidabriniai papuošalai nedera tarpusavyje
Anksčiau auksinių ir sidabrinių papuošalų derinamas buvo vertinamas neigiamai. Buvo manoma, kad auksą su sidabru dėvi tik praturtėję žemos kilmės asmenys, neturintys skonio. Šiandien šis įsitikinimas jau seniai išnykęs. Auksiniai papuošalai gali būti derinami su sidabriniais papuošalais. Pavyzdžiui, auksinės grandinėlės tinka su sidabriniais auskarais. Derindami skirtingus metalus galite sukurti estetiškai patrauklų ir skoningą efektą.
5-as mitas: ne visiems auksiniai papuošalai tinka
Auksas yra metalas, kurį gali dėvėti kiekvienas, nepriklausomai nuo odos spalvos, amžiaus ar stiliaus. Galite rinktis ne tik geltoną, bet ir rožinį ar baltąjį auksą. Būsite maloniai nustebinti sukuriamo efekto. Taip pat vis daugiau porų savo vestuvėms renkasi rožinio ar baltojo aukso vestuvinius žiedus, kurie gali sukurti romantišką įvaizdį.
Auksiniai papuošalai – puikus pasirinkimas
Auksiniai papuošalai yra amžina klasika, kuri
tinka tiek prie klasikinio stiliaus, tiek prie modernaus stiliaus. Elegantiški auksiniai auskarai suteiks rafinuotumo, o žavinga auksinė grandinėlė
atskleis jūsų kaklo grožį. Taip pat auksiniai papuošalai gali būti puiki dovana
kiekviena proga. Nudžiuginkite mamą, draugę, žmoną ar sesę ypatingu dirbiniu. O
galbūt ieškote ko nors tikrai ypatingo ir unikalaus? Mūsų patyrę meistrai
pagamins vienetinį papuošalą, kuris džiugins jus ar artimuosius ilgus metus.