Asmeninė Marilyn Monroe juvelyrikos kolekcija

Asmeninė Marilyn Monroe juvelyrikos kolekcija


Slaptas žvilgsnis į ypatingai kuklią, bet vertingą Marilym Monroe papuošalų kolekciją

1926 metais Los Andžele gimusi Norma Jeane Mortensen (vėliau pridėjusi ir savo motinos mergautinę pavardę Baker) – Marilyn Monroe be jokios abejonės yra viena ryškiausių, atpažįstamiausių ir paslaptingiausių raudonojo kilimo ikonų. Ir šiomis dienomis ji vis dar žavi savo išskirtine charizma, koketiškumu, stiliumi bei taip niekam neįminta sėkmės istorija. Tik kodėl jos papuošalų kolekcijoje yra daugiau juvelyrikos su kalnų krištolo grožį įkūnijančiais cirkonio akmenukais, o ne jos pačios apdainuotais „geriausiais moterų draugais“ – deimantais?

Pasižvalgykime po asmeninę Marilyn Monroe papuošalų kolekciją.

VESTUVINIAI ŽIEDAI

1954 metais Marilyn Monroe San Francisco teismo rūmuose ištekėjo už legendinio beisbolo žaidėjo Joe DiMaggio. Tai buvo antroji jos santuoka, o kaip dažnai sakydavo pati Monroe - kupina laimės ir gražiausių emocijų.

DiMaggio Marilyn padovanotas žiedas atrodė itin originaliai: jame nebuvo tuo metu įprasto - vieno centrinio brangakmenio, visas Marilyn Monroe vestuvinis žiedas buvo padengtas smulkiais, nuostabiai žėrinčiais deimantais. Šis Marilyn Monroe vestuvinis žiedas 1999 metais aukcione buvo parduotas už 772 500 JAV dolerių.

Yra manančių, kad visų pirma DiMaggio žmonai padovanojo iš šeimos paveldėtą žiedą, o vėliau jį pakeitė jau aprašytu vestuviniu žiedu su deimantų juosta. Šios teorijos šalininkai teigia, kad garsių žmonių piršlybos įvyko spontaniškai ir vyras nebuvo joms pasiruošęs. Padovanojęs Marilyn Monroe įspūdingą vestuvinį žiedą su deimantais, relikviją grąžino šeimai.

Gal originalus DiMaggio sprendimas dėl vestuvinio žiedo įkvėpė ir kitus, žinoma pora susižavėjusius gerbėjus...

Kalbinti „Auksinė Svajonė“ juvelyrikos ekspertai pastebi, kad vestuviniai žiedai šiais laikais tampa vis unikalesni, poros renkasi neįprastų formų deimantus, žiedo dizainą, norėdami suasmeninti juvelyriką, ją graviruoja. Stilingi vestuviniai žiedai – tai ne tik amžinos meilės, bet ir poros identiteto simbolis. 

PERLŲ VĖRINYS

Mėgaujantis medaus mėnesiu Japonijoje, 1954 metais antrasis Marilyn Monroe vyras Joe DiMaggio mylimai žmonai padovanojo 40 centimetrų ilgio Akoya perlų vėrinį. Manoma, kad 39 perlų vėrinį DiMaggio pirko Tokijuje esančioje Mikimoto parduotuvėje.

Nors garsios poros santuoka truko tik 9 mėnesius, Marilyn Monroe vyro dovanotais perlais dažnai puošdavosi net ir po skyrybų, o draugams prisipažino, kad perlų vėrinys jai primena vienas laimingiausių dienų gyvenime: „Šis vėrinys man primena senus gerus laikus.“. Vėliau kino dievaitė Kalėdų proga vėrinį padovanojo savo draugei Paulai Strasberg.

1998 metais Marilyn Monroe priklaususį vėrinį nusipirko Mikimoto atstovas iš JAV. Kurį laiką buvo galima įsigyti ir garsiojo perlų vėrinio kopiją, kainavusią 9 260 dolerių. 

DEIMANTAIS INKRUSTUOTAS „Blancpain“ LAIKRODIS

Trečiasis aktorės vyras – žinomas dramaturgas ir rašytojas Arthur Miller 1930 metais Marilyn Monroe padovanojo platininį „Blancpain“ laikrodį. Prabangus „Art Deco“ stiliaus moteriškas laikrodis buvo inkrustuotas 71 apvaliai pjaustytais brangakmeniais bei dviem Markizės formos deimantais. Baltas stačiakampio formos ciferblatas buvo dekoruotas geltonomis valandų žymomis bei mėlynomis rodyklėmis, pažymėtas „Blancpain“ logotipu. Siaura prabangaus Monroe laikrodžio geometrija ir struktūrinis išdėstymas įkūnijo tobulą pusiausvyrą tarp avangardizmo bei elegancijos bruožų.

2020 metais įkvėpti šio legendinio modelio, „Blancpain“ juvelyrai sukūrė modernesnio dizaino Marilyn Monroe laikrodžio kopiją. Balto aukso „Art Deco“ stiliaus laikrodį inkrustavo 84 šalia eilėmis išsidėsčiusiais deimantais bei dviem Markizės formos brangakmeniais. Laikas laikrodyje yra rodomas ant dailaus perlamutro ciferblato, puošto dviem širdelės ir dviem brilianto formos deimantais bei iš rubino ir deimanto pagamintais drugeliais. 

BARODOS MĖNULIO DEIMANTAS

„Barodos Mėnulis“ yra 24,04 karatų kriaušės formos, puošnus geltonos spalvos deimantas, kuriuo Marilyn Monroe dabinosi reprezentuodama filmą „Džentelmenai teikia pirmenybę blondinėms“ (org. Gentlemen Prefer Blondes). O labiausiai brangakmenį išgarsino tame pačiame filme atlikta Marilyn Monroe daina „Diamonds Are a Girl's Best Friend“, kurios klipe aktorės dekoltė puošia prabangus kaklo vėrinys su „Barodos Mėnulio“ deimantu.

„Barodos Mėnulio“ deimantas buvo aptiktas garsiojoje Indijos Golkondos kasykloje, neapdorotas brangakmenis svėrė apie 25,95 karato. Remiantis istorijos šaltiniais, deimantas priklausė Barodos maharadžos karališkajai Gaekwad šeimai. Gaekwad šeimai deimantas priklausė net apie 500 metų. Vėliau Gaekwad šeima jį išsiuntė Austrijos imperatorei Marijai Terezei, vienintelei Habsburgų dinastijos monarchei moteriai.

Grąžinus brangakmenį jo pirmajam savininkui, 1860 metais deimantas tapo prabangaus vėrinio pagrindiniu akcentu. 1920 metais Maharaja Sayajirao Gaekwad pardavė juvelyrinį dirbinį nežinomam pirkėjui. O 1943 metais jį įsigijo Meyeris Rosenbaumas iš Detroito, Meyer Jewelry Company prezidentas. Būtent Rosenbaumas prabangiuoju „Barodos Mėnulio“ deimantu ir papuošė žaviąją Marilyn Monroe filmo „Džentelmenai teikia pirmenybę blondinėms“ (org. Gentlemen Prefer Blondes) filmavimo aikštelėje bei visos reklaminės kompanijos metu. Sakoma, kad pirmą kartą išvydusi deimantą Marilyn Monroe susižavėjusi sušuko: „O, tai nuostabu!“.

Ji mylėjo gyvenimą. Vertino atvirumą ir žmones – mokančius nuoširdžiai juoktis.

Iš foto modelio tapusi geidžiamiausia to meto Holivudo aktore, ikona, nepaisant šlovės ir sėkmingos karjeros, Marilyn Monroe turėjo stebėtinai negausią asmeninių papuošalų kolekciją. Trys jos mylėti vyrai padovanojo ne daug vertingų kūrinių, o ji pati nebuvo linkusi sau juos pirkti. Nors ir buvo siejama su akinančio grožio, geidžiamiausiais brangakmeniais, įkūnijančiais žėrinčią šlovę, pati Monroe atkreipdavo dėmesį į kalnų krištolo grožį atspindinčią bižuteriją ir akinantį jos spindesį. Šiais akmenukais Holivudo žvaigždė dekoruodavo savo kostiumus, bižuterijos gaminiais puošdavosi tiek kasdien, tiek prieš fotografų blykstes ant raudonojo kilimo.

Komentarai

Write Comment

Krepšelis