Kaip išsirinkti ir įsigyti deimantus internetu

Kaip išsirinkti ir įsigyti deimantus internetu

Sparčiai besikeičiantis gyvenimo ritmas, pirkimo įpročiai diktuoja tendencijas, kad vis dažniau net ir prabangos prekių ar juvelyrikos su brangakmeniais ieškome internetinėje erdvėje. Šiame gide „Auksinė Svajonė“ juvelyrikos profesionalai papasakos į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis brangakmenius bei atskleis keletą paslapčių, padėsiančių neapsigauti perkant juvelyriką su deimantais internetu. 

Pirmasis svarbus žingsnis - pasiruošimas:

 1. Nusistatykite savo biudžetą
 2. Pasirinkite sertifikuotus juvelyrikos pardavėjus
 3. Įvertinkite brangakmenio briaunavimą, skaidrumą, spalvą ir karatus
 4. Konsultuokitės su internetinės parduotuvės administracija, jie visada pasiruošę jums padėti priimti geriausius sprendimus
 5. Neskubėkite ir skirkite laiko apmąstymams 

Populiariausi – sužadėtuvių žiedai su deimantais, vestuviniai žiedai

Vienas dažniausių juvelyrikos pirkinių yra sužadėtuvių žiedai, juos galima apžiūrėti ir nusipirkti fizinėse parduotuvėse, o pastaraisiais metais vis dažniau įsigyjama internetu. Pirmaujančias pozicijas išlaiko sužadėtuvių žiedai su deimantais ar kitais brangakmeniais. Deimantus galima rinktis įvairių formų ir spalvų, skaidrumo bei dydžio. Taip pat, internetinėje juvelyrikos parduotuvėje žiedus įsigyti gali ir jaunavedžiai. Subtilaus klasikinio dizaino, modernūs graviruoti asmeniniais simboliais vestuviniai žiedai dažniausiai būna auksiniai, bet mėgstami yra ir kitų metalų. Vestuvinius žiedus poros gali rinktis iš vienos kolekcijos arba stilingai suderinti skirtingų kolekcijų papuošalus. 

Nusistatykite savo biudžetą

Pats pirmasis žingsnis prieš perkant papuošalus, brangakmenius internetu ar fizinėje parduotuvėje – tai nusistatyti savo biudžetą, kurį išleisite juvelyriniam dirbiniui. Nors seniau buvo manoma, kad biudžetas, skiriamas sužadėtuvių žiedui, turėtų būti lygus 3 mėnesių atlyginimų dydžiui, tačiau tai jau seniai yra pasenusi tradicija ir dabar patariama įvertinti savo asmeninius poreikius bei finansus. Esant galimybei, galima pasinaudoti ir lizingo paslauga. 

Įvertinkite brangakmenio charakteristikas

Deimantai yra vertinami pagal 4C sistemą:

 • Briaunavimas
 • Skaidrumas
 • Spalva
 • Karatai

 Šie kriterijai padės jums suprasti brangakmenio vertę ir kokybę. 

Briaunavimas

Briaunavimo ir šlifavimo pagalba yra sukuriamas deimanto spindesys. Briaunavimas yra skirstomas į penkis tipus:

 • Idealus briaunavimas
 • Labai geras briaunavimas
 • Geras briaunavimas
 • Vidutinis briaunavimas
 • Blogas briaunavimas

 

Deimantų rinkoje idealaus briaunavimo brangakmenių yra vos apie 3%, daugiausia – apie 35% – yra parduodama vidutinio briaunavimo deimantų. Blogo briaunavimo brangakmeniai prastai atspindi šviesą, neblizga, todėl tokios juvelyrikos vertė yra mažesnė. 

Spalva

Spalvų skalėje deimantai yra vertinami raidėmis nuo D iki Z. D spalvos deimantas yra laikomas idealiu standartu, toks brangakmenis yra itin skaidrus ir bespalvis. Norintiems įsigyti juvelyriką su spalvotais deimantais, reikėtų žinoti, kad tokio brangakmenio vertė priklauso nuo spalvos sodrumo. Kuo spalva intensyvesnė ir ryškesnė – tuo deimantas yra vertingesnis. 

Skaidrumas

Deimantų ydos yra vadinamos inkliuzais, intarpais. Nuo to, kiek tokių inkliuzų, nešvarumų brangakmenyje yra priklauso jo vertė. Žinoma, patys vertingiausi yra ypatingo skaidrumo brangakmeniai, bet svarbu suvokti, kad kiekvienas taurusis akmuo yra unikalus ir savaip netobulas – būtent tai ir padaro jį išskirtiniu. 

Karatai

Deimanto svoris yra matuojamas karatais. Karatai matuoja ne deimanto dydį, o masę. Net ir nedidelis, bet profesionaliai briaunuotas brangakmenis gali atrodyti kur kas didesnis nei prastai apdorotas, bet daugiau karatų sveriantis. Taip yra todėl, nes geras briaunavimas leidžia didesniam šviesos kiekiui pereiti pro viršutinę brangakmenio briauną ir sukuria optinę iliuziją, deimantas atrodo didesnis. Renkantis brangakmenį, visų pirma rekomenduojama įvertinti jo briaunavimą, spalvą ir skaidrumą, o į karatus dėmesį atkreipti paskiausiai.

Deimanto charakteristikas ir natūralumą patvirtina deimanto sertifikatas, išduodamas pasaulyje pripažintose brangakmenių laboratorijose. Lietuvoje šią funkciją atlieka Lietuvos prabavimo rūmai. 

Ekspertų patarimai

Įsigydami juvelyrinius dirbinius konsultuokitės su internetinės ar fizinės parduotuvės ekspertais, konsultantais. Profesionali konsultacija jums padės geriau suprasti, kokios juvelyrikos ieškote, kokio dydžio ir kokybės deimantus galėsite įsigyti už turimą biudžetą, nestokosite ir patarimų kaip neapsigauti. Tam, kad neapsiriktumėte ir už didelę kainą neįsigytumėte prastos kokybės, sintetinių deimantų iš pardavėjo visuomet reikalaukite brangakmenio vertę pagrindžiančio sertifikato, kuriame bus nurodytos pagrindinės charakteristikos. 

Tikimės, kad mūsų ekspertų patarimai padės jums geriau susipažinti su jų charakteristikomis ir patikimiau įsigyti juvelyriką internetu.

Komentarai

Write Comment

Krepšelis